
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 12.5 mm |
| Width | 6.1 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 48 |
| Height | 0 mm |
| Thickness | 1.15 mm |
| Radiation Hardening | No |
| Output Current | 14 mA |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Number of Bits | 19 |
| Max Supply Current | 70 mA |
| Logic Function | Transceiver |
| Dual Supply Voltage | 5 V |
| Nominal Supply Current | 70 mA |
| Number of Receivers | 12 |
| Max Dual Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Dual Supply Voltage | 4.5 V |
| Number of Transmitters | 13 |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Operating Supply Current | 70 mA |
| Min Supply Voltage | 4.5 V |
| Type | Bus Interface |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
